Německý jazyk

NJ se na naší škole vyučuje jako druhý cizí jazyk od šestého ročníku. Žáci pracují s učebnicemi Wir neu1-2, jež jsou koncipovány podle Rámcového vzdělávacího programu a odpovídají jazykovým úrovním A1, A2 Společného evropského referenčního rámce pro cizí jazyky.

V hodinách NJ rovněž pracujeme s dalšími doplňkovými materiály.

V učebnách němčiny jsou instalovány interaktivní tabule, díky nimž je možno pracovat s digitálními učebními materiály.

Snažíme se zajistit pro žáky konverzaci s rodilým mluvčím. Možnost konverzace v cizím jazyce je pro žáky jedním z nejefektivnějších způsobů osvojování jazykových dovedností.

Pravidelně se účastníme konverzačních i jiných soutěží s jazykovou tematikou, Dne otevřených dveří a dalších akcí školy. V jazykových soutěžích jsme dosud dosahovali velmi dobrých výsledků.

Pořádáme rovněž jednodenní i vícedenní studijně - poznávací zájezdy do německy mluvících zemí.

Spolupracujeme s partnerskou školou Jenaplanschule v německém Markersbachu. Vytváříme společné projekty, a podle možností pořádáme setkání žáků.

Pro žáky je velkou motivací ke studiu již samotné sousedství ČR s Německem a Rakouskem a dále i fakt, že znalost NJ se velmi často vyskytuje jako požadavek v nabídkách zaměstnání v Plzeňském regionu.