Informace o škole

Jsme rádi, že jste navštívili stránky naší školy

21. základní škola má v současné době 823 žáků ve 32 třídách.

Škola má dlouhou, takřka čtyřicetiletou tradici ve výuce jazyků, která je pro nás prioritou, a i proto se náš školní vzdělávací program jmenuje "Brána jazyků otevřená". V současné době se vyučuje anglický jazyk 3x až 4x týdně, od 6. třídy navíc 3x až 4x týdně francouzský či německý jazyk, v 7. třídě nepovinně i ruský jazyk. Nabízíme kurzy a zkoušky Cambridge a bilingvní výuku ve vybraných třídách a předmětech. Naše škola je členem Asociace cambridgeských škol v České republice. Jako přípravné středisko cambridgeských zkoušek vlastníme certifikát Cambridge Assessment English.

Samozřejmostí ve vybavení je PC učebna, jazyková laboratoř, cvičná kuchyňka, dílny, třída v přírodě, relaxační zahrada, ekologická laboratoř, 4 víceúčelová hřiště s umělým povrchem a atletickým oválem, dvě tělocvičny, všechny učebny vybavené počítači, interaktivními tabulemi a obrazovkami pro zkvalitnění výuky na I. a II. stupni.

Žáci mohou využívat školní bufet.

K dispozici je pro Vás školní psycholog, logoped, speciální pedagog, výchovný poradce a preventista rizikového chování, kteří se starají o pozitivní klima ve třídách a spolupráci mezi žáky, učiteli a rodiči.

Pro více než 320 dětí školní družiny je k dispozici třináct oddělení. Jsme připraveni o Vaše děti se postarat ještě před začátkem školy v době 6:00 – 7:40, odpoledne pak od konce vyučování do 17:00 hod. V den řádných třídních aktivů máme provoz prodloužen až do 18:00 hod. Většina oddělení ŠD je umístěna v Ruské ulici v budově s novou přístavbou. Pro kvalitně strávený volný čas nabízíme řadu zájmových kroužků, pro další rozvoj nadání a talentu Vašich dětí ve sportu, hudební, taneční, dramatické, vědecké nebo výtvarné výchově.

Chcete-li vědět více o naší činnosti, akcích, které podnikáme či budeme podnikat, o úspěších žáků v jazykových či jiných soutěžích nebo třeba o nabídce školní družiny a zájmových kroužků, listujte dále stránkami.

VÍTÁME VÁS.

Proč se učit francouzštinu na naší škole?

Další videa o naší škole

Po 10. června 2024
Třídní aktivy 16:30

So 15. června 2024
Turistický pochod – Putování s Jednadvacítkou.