21. ZŠ
Plzeň

Aktuality a akce / Školní rok 2021/2022

Aktuality a akce ve šk. roce 2021/2022

Vánoční přípravy ve 4.B

Vloženo 05.01.2022 18:55 h, autor Mgr. Marcela Varmužová, třídní učitelka 4.B

Tak už je zase po Vánocích. Každý z nás se na tyto jedinečné svátky vždy těší a nenechá přípravy zcela na poslední chvíli. I naše třída chtěla potěšit své nejbližší. Máme šikovné ručičky a jsme kreativní. Proto jsme v hodinách výtvarné výchovy a při pracovních činnostech vyrobili několik zajímavých netradičních dárků a dekorací.

Před adventem jsme se dali do šití adventního věnce z obyčejných kosmetických tamponků, silonky, látek a dalšího dekoračního materiálu. Bylo to pro nás docela náročné. Některým z nás zprvu dělalo problém navléknout i nit do jehly a též po ukončení šití vše zapošít. Společně jsme se to naučili a výsledek stál za to. Připravili jsme si též adventní kalendáře, které jsme si pak přivázali na své lavice a každý den si vybarvili hvězdičku s příslušným číslem. Nezapomněli jsme ani na dekorace na vánoční stromeček. Využili jsme sady ozdob s barevnými fixami a třpytkami, kterými jsme si dle své fantazie ozdobu pomalovali a vlastnoručně vyrobeným vánočním papírem zabalili ozdobnou mašlí. V dalších dnech jsme se věnovali výrobě svého svícnu z včelího vosku, jehličnatých větviček a jiného vhodného materiálu. Všichni jednotlivci si také vymysleli úkol pro ostatní. Ten jsme vložili do společného kapsáře, adventního sněhuláka. Po ukončení výuky vždy jeden ze žáků úkol přečetl a společně jsme ho splnili. Zbývající dny do Vánoc rychle uběhly. V hodinách hudební výchovy jsme se stihli nejen naučit vánoční koledy, ale i zorganizovat svoji třídní soutěž SuperStar. Poslední den před vánočním volnem jsme měli samozřejmě společnou besídku, kde jsme si rozdali vzájemně dárečky pod ozdobeným stromečkem.

I letos jsme si vzpomněli na domy pro seniory v Křimicích a na Jíkalce -Plzeň. Stařečky a stařenky jsme díky covidové situaci nemohli potěšit kulturním pásmem a svou přítomností. Velmi nás to mrzelo, zvláště v předvánočním čase. Proto jsme se rozhodli alespoň namalovat obrázky s vánočním motivem pomocí sítotisku a napsat na rubovou stranu každého obrázku přání. Vše jsme zalaminovali, aby obrázky bylo možné dezinfikovat. Každý z žáků doslova přiložil ruku k dílu i při výrobě dalšího dárečku - zasněženého vánočního stromečku. Jeho větve totiž byly obkreslené ruce. Stačilo je přilepit na připravený korpus ze čtvrtky a dozdobit. Pak už jen vzít celofán a hezky zabalit. Osobně jsem je odvezla jako malý vánoční dáreček babičkám a dědečkům. Věřím, že jsme jim alespoň malou měrou zpříjemnili tento čas.

Nezbývá mi než za celou třídu 4.B popřát hlavně hodně zdraví a pohody každému z nás. Ať rok 2022 je časem klidu, vzájemného setkávání a sdílení společných radostí i obyčejných každodenních aktivit.

Mgr. Marcela Varmužová
třídní učitelka 4.B

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

« zpět na seznam článků

Město Plzeň

Logo města Plzně

Kalendář

<<  Květen 2022  >>

PoÚtStČtSoNe
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Celé Česko čte dětem

Celé Česko čte dětem

Jsme zapojeni do projektu Příběhy bezpráví

Příběhy bezpráví

 

© 2007 - 2022 - 21. ZŠ Plzeň, design FoXprofi.com

Mapa stránek