21. ZŠ
Plzeň

Aktuality a akce / Starší články

Aktuality a akce

Spát ve škole? A proč ne!

Vloženo 21.10.2014 19:52 h, autor Mgr. J. Králová, Mgr. N. Vetýšková a Mgr. J. Strejcová

Wikipedie praví, že Halloween je anglosaský lidový svátek, který se slaví 31. října. Děti se oblékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu s tradičním pořekadlem Trick or treat (Koledu, nebo vám něco provedu.) a „koledují“ o sladkosti.

Ačkoliv v Čechách nejde o tradiční svátek, některé jeho atributy jsme přejali. Snažili jsme se připomenout si je s dětmi při akci konané v závěru minulého týdne. Navzdory tomu, že v pátek už mají všichni školy tak akorát dost, žáci tříd 8.A a B se na to podívali jinak. S narůstajícím soumrakem, obtěžkáni spacáky, karimatkami, občerstvením apod. se sešli před školou. Po krátkém ubytování v budově Školní družiny v Ruské ulici se všichni přesunuli na zahradu. Ke všem podzimním svátkům ať už dávným keltským či právě těm zmiňovaným anglosaským vždy patřily ohně. Také jsme jeden měli. Nejdříve ne a ne hořet, ale posléze se i navlhlé dřevo umoudřilo. Stálo se svorně v kruhu, vyprávělo... Oheň, kruh, kamarádi, pohoda. I dýně zvané jack-o´-lantern jsme měli a dokonce i paní učitelky vypadaly skoro jako čarodějky. Když už nám zima trochu začala zalézat za límce, uklidili jsme zahradu a hurá do tepla půdní vestavby. Tam jsme si společně zahráli několik drobných společenských her např. s balonky, provázky, šátky, mincemi, sirkami, jablky... Všechny nás to moc bavilo. Než jsme ulehli, co by to ale bylo za halloweenskou akci bez strašidelných příběhů. Až jsme si pak s kolegyněmi říkaly, zda nám po tom děti vůbec usnou. Sice až lehce po půlnoci, ale usnuly.

Ráno proběhlo v pohodě. Snídaně, úklid, rozloučení a domů. Někteří prý ještě dospávali, jiní ale fungovali normálně.

Dlužno podotknout, že akce byla podmíněna pomocí žáků při nadcházejícím Halloweenu pro „mrňousky“ z MŠ a našich 1. a 2. tříd. Osmáci se těší, plánují kostýmy, líčení, žádný problém „vodit malé“ po škole a pomoci paním učitelkám z 1. stupně. Akce proběhne již tuto středu. Doufejme, že stejně pohodově jako uplynulé „spaní“ ve škole.

Fotografie jsou opět ke zhlédnutí na www.rajce.net pod heslem „tygrousek.“

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

« zpět na seznam článků

Město Plzeň

Logo města Plzně

Kalendář

<<  Červenec 2021  >>

PoÚtStČtSoNe
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Jídelníček

Žádný jídelníček.

Celé Česko čte dětem

Celé Česko čte dětem

Jsme zapojeni do projektu Příběhy bezpráví

Příběhy bezpráví

 

© 2007 - 2021 - 21. ZŠ Plzeň, design FoXprofi.com

Mapa stránek