Telefon: +420 378 028 441 Fax: +420 378 028 440
E-mail:sekretariat@zs21.plzen-edu.cz
Adresa školy:
Slovanská alej 13 326 00 Plzeň
IČ: 66362521
Číslo účtu školy: 4833890237/0100
GOETHE:
Vše, co chce imponovat, musí mít charakter.
Školní poradenské pracoviště / Metodik prevence
Bc. Iveta Rysová
Konzultační hodiny: Út 14:00 - 15:30 h
Email: rysovaiv@zs21.plzen-edu.cz
V oblasti práce se žáky a jejich rodiči se školní metodik prevence stará především o:
Vážení rodiče, milí žáci,
dovolujeme si Vás pozvat na výstavu s názvem: Realita kybersvěta - víte jaké hrozí vašim dětem nebezpečí na internetu?
Na výstavě se dozvíte, jaká nebezpečí mohou na internetu číhat a jak se jim vyhnout. Dále je také výstava zaměřena na to, jak internet využívat co nejlépe a hlavně bezpečně. V rámci výstavy můžete vidět divadelní představení s následným seminářem. Představení se hraje vždy od 10:00 a 15:00, na toto představení je nutné si vytvořit rezervaci.
Výstava se koná od 17. 10. 2019 do 10. 11. 2019. Místo konání: DEPO 15. Vstup je zdarma.
https://www.depo2015.cz/program-ag14/article-a2918
https://www.krimi-plzen.cz/a/realita-kybersveta-vite-jake-hrozi-vasim-detem-nebezpeci-na-internetu/
v poslední době začíná být internet nedílnou součástí životů všech dětí. Níže v odkazu naleznete článek, kde si můžete přečíst, jaké nástrahy na děti mohou na internetu čekat.
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/vite-jake-aplikace-pouziva-vase-dite-tiktok-tellonym-ci-omeg/r~2f1ed3668c4211e98aa4ac1f6b220ee8/v~sl:d18af9be71e3613003f9723021834583/
Vážení rodiče,
dovolujeme si Vás upozornit na to, že jsme na web E-Bezpečí (www.e-bezpeci.cz) umístili sérii přehledových listů k vybraným tématům rizikového chování v prostředí internetu (kyberšikana, kybergrooming, sexting, sociální sítě apod.). Listy vznikly v rámci projektu BUĎ v BEZPEČÍ a jsou zdarma ke stažení v podobě PDF. Mohou je využívat jak učitelé, tak žáci či rodiče.
Listy můžete stahovat přímo odsud: http://e-bezpeci.cz/index.php/rodice-ucitele-zaci/1138-prehledove-listy-bud-v-bezpeci
Děkujeme za Váš čas, s pozdravem
redakce E-Bezpečí
O tomto fenoménu se momentálně hodně hovoří, ale málo ví. Pokud chcete své dítě ochránit, pokud chcete být „in“, přečtěte si následující článek a prohlédněte odkazy, které z něho vyplývají.
(Zdroj: das, Novinky 13. 2. 2015)
rádi bychom Vás informovali o inovované verzi stránek www.pobavmeseoalkoholu.cz, která přináší spoustu informací, rad a postřehů o problematice pití alkoholu u mladistvých v komplexní a zároveň zjednodušené a zajímavé formě.
Stránky nabízejí pomocnou ruku nejen Vám, vzdělávacím institucím, ale i rodičům. Žáci zde mohou najít základní informace o alkoholu a o rizicích spojených s jeho užíváním, dále příběhy, testy či návody, jak alkohol odmítnout. Portál se věnuje i neblahým psychosomatickým následkům nerozvážného konzumování alkoholických nápojů. V neposlední řadě web zahrnuje i rady odborníků, jak postupovat při poskytování první pomoci svým kamarádům, dojde-li u nich k nadměrnému požití.
Zde můžete nahlédnout do Minimálního preventivního programu naší školy + řady příloh, kde se seznámíte s navrženými postupy při řešení některých jevů jako je extremismus, homofobie, kyberšikana a další, se kterými se děti dnes běžně setkávají:
Již druhým rokem běží vládní kampaň Stop sexuálnímu násilí na dětěch. Vládní kampaň probíhá ve spolupráci s Radou Evropy a její kampaní One in Five.
Cílem kampaně je jednak upozornit na problém sexuálního násilí na dětech a jednak představit veřejnosti materiály Rady Evropy pro děti směřující k pochopení problému a jeho prevenci.
Některé z nich najdete v příloze na následující webové adrese:
www.tadysenedotykej.org/opinion_cz.asp
V poslední době se na internetu objevuje nový fenomén nazývaný webcam trolling. Především děti jsou podvodem lákány na erotické videohovory přes oblíbené komunikační nástroje. Získané intimní záběry pak podvodníci umisťují na internet, nebo je využívají k manipulaci a vydírání.
Podvodníci mohou člověka napálit velice jednoduše. Stačí, aby si na internetu zakoupili speciální program, který dokáže vytvářet virtuální webkameru. Ta se chová jako skutečná webkamera, místo sebe sama ale díky ní útočník může nechat zobrazit předehrané záběry atraktivních dívek nebo mladých chlapců (videosmyčku) v chatovacích programech, jako je například Skype či ICQ.
S nainstalovaným doplňkem, který je možné na černém trhu sehnat už za 200 korun, pak může oslovit libovolného člověka. Komunikace pak zpravidla probíhá v duchu lechtivých témat a útočník čeká, až mu protistrana ukáže svoje intimní partie. Oběť zpravidla ani netuší, že je hovor nahráván a že video může být zneužito.
Zobrazit celý článek na Novinky.cz
Bojíte se, aby se Vaše dítě přes internet neseznámilo s nežádoucím člověkem?
Myslíte si, že Vaše dítě je ohroženo kyberšikanou?
Víte, co je netolismus a jak se mu bránit?
Alespoň na některé z těchto otázek se Vám pokusí odpovědět internetová adresa na pomoc rodičům www.bezpecnyinternet.cz
Výběrová škola, anebo jenom hra na ni?MF Dnes, úterý 13. 11. 2010
zobrazit článek
Buďte přísnější, žádá škola i rodina.MF Dnes, úterý 13. 11. 2010
Zobrazit důležitá sdělení
Osmáci a deváťáci změřili své znalosti v přírodních vědách
Ve středu 16. 10. 2019 se na naší škole pro žáky osmých a devátých tříd uskutečnila poprvé soutěž Přírodovědný klokan, organizovaná Přírodovědeckou fakultou Univerzity Palackého v Olomouci.
Zobrazit celý článek
<< Prosinec 2019 >>
© 2007 - 2019 - 21. ZŠ Plzeň, design FoXprofi.com
Mapa stránek