21. ZŠ
Plzeň

Aktuality a akce / Školní rok 2018/2019

Aktuality a akce ve šk. roce 2018/2019

Česko-německý tábor v Prusinách

Vloženo 04.07.2019 13:19 h, autor Mgr. Hana Birková

Ve dnech 27. - 29. 5. 2019 vyrazilo 15 sedmáků s p. uč. Birkovou na česko-německý stanový tábor v Prusinách u Nebílov. Tábor byl zaměřen na přírodu bez hranic –“Natur ohne Grenzen erleben“.

V pondělí ráno jsme od školy vyrazili autobusem směrem na Nepomuk. Asi po půlhodince jízdy jsme se ocitnuli v krásné přírodě nedaleko Plzně. Přivítala nás hlavní organizátorka projektu paní Lenka Prunerová ze spolku Ametyst se svým týmem. Děti se ubytovaly ve stanech a čekaly, až dorazí Němci. Paní učitelka „Lili“ dorazila se svými svěřenci ze školy v Bad Kötztingu asi za 15 minut a mohlo začít česko-německé sdružování.

Německé děti byly o rok mladší než naše, což byla trochu škoda pro navázání kontaktu. Nicméně první společné dopoledne jsme strávili seznamovacími hrami, abychom se lépe poznali. Děti pracovaly ve smíšených skupinách, dorozumívaly se německy nebo anglicky. Po obědě a poledním klidu se děti opět vrátily do svých dopoledních skupin a podíleli se na aktivitách, které pro ně spolek Ametyst spolu s LBV Cham připravili. Měly možnost poslouchat rodilé mluvčí a při tom se učit poznávat luční byliny, polní plodiny a druhy hmyzu v okolí. Večer se nesl v duchu přednášky o vesmíru. Pozorovat hvězdy jsme bohužel nemohli, protože bylo zataženo. Celé pondělí bylo krásně a teplo, v noci přišel předpovídaný déšť.

V úterý dopoledne se počasí naštěstí trochu umoudřilo, takže jsme mohli vyrazit na procházku do okolí. Cílem byl zámek v Nebílovech, kde měl proběhnout piknik a rozpoznávání fotografií staré a nové obce Nebílovy a přilehlé krajiny. Tyto činnosti jsme bohužel museli přesunout dovnitř staré školy, protože pršelo čím dál více. Úterní odpolední program byl pro děti možná nejzajímavější, protože si samy vyráběly zubní pastu z přírodních zdrojů, tetovaly se borůvkovou šťávou a poznávaly rozdíly mezi živočichy pomocí hmatu. Večer se všichni těšili na přednášku o netopýrech a samotné pozorování netopýrů u nedalekého rybníka. Navzdory deštivému počasí jsme vydrželi pozorovat netopýry do pozdních večerních hodin a šli ulehnout do již trochu zavlhlých stanů.

Ve středu ráno nás probudil opět déšť, ale dobrá nálada nás neopouštěla. Děti mezi sebou prokázaly velkou solidaritu, když si vzájemně “popůjčovaly“ poslední suché kusy oblečení. Po zabalení věcí a úklidu tábora jsme si ještě vyrobili na památku náramky z kůže a zahráli společně hru zaměřenou na životní prostředí “Weltverteilungspiel“.

Po obědě jsme se rozloučili s našimi německými kamarády, předali jim dárky a těšili se na naše suché teploučké domovy.

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

« zpět na seznam článků

Zápis do 1. tříd
8. a 9. 4. 2021

Město Plzeň

Logo města Plzně

Kalendář

<<  Březen 2021  >>

PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Celé Česko čte dětem

Celé Česko čte dětem

Jsme zapojeni do projektu Příběhy bezpráví

Příběhy bezpráví

 

© 2007 - 2021 - 21. ZŠ Plzeň, design FoXprofi.com

Mapa stránek