MENU

Aktuality

Zpět

Piknik francouzštinářů na zahradě školy
Publikováno 10. 07. 2024, autor Mgr. Jitka Králová

Závěr tohoto školního roku s sebou přinesl mj. rekordně teplé počasí. Ze tříd pod střechou a s okny, kam praží slunce od božího rána, se během pár hodin stává prostor ne zcela vhodný pro delší setrvání. Děti vítají stěhování do nižších pater či tříd na jiných stranách školy. Anebo úplně nejvíc možnost vyrazit ven na školní zahradu či hřiště.

Když jsme tedy uzavřeli klasifikaci, zkousli a zopakovali poslední učivo, domluvili jsme se, že v týdnu od 17/6 vyrazíme na piknik. A propos toto slovo má svůj původ samozřejmě ve francouzštině a objevuje se již koncem 17. století v jisté knižní publikaci. Složenina v sobě skrývá napíchnutí či sezobání něčeho malého, drobného. Takže proč třeba nenapíchnout na vidličku nějakou malou laskominu? Nejlépe s přáteli a v přírodě.

O barvách dobrot rozhodla náhoda. Prostě jsme napsali na lístečky různé barvy a děti si losovaly. Komu padla červená, přinesl třeba jahody či meloun. Já si bez losu vyhradila žlutou.

Počasí bylo příjemné a na piknikových dekách leželo ovoce, nechyběly ani sladkosti, croissanty, paní učitelka Lukešová upekla dětem typický fr. koláč – kiš na slano, já zas opatřila 4 druhy fr. sýrů a proběhla malá degustace.

Do příjemného mlsání jsme si povídali o všem možném, o létě, plánech, táborech, dovolených, ale také o událostech, které v poslední době Francií zcela rezonují – parlamentních volbách, blížících se Letních olympijských hrách a samozřejmě o Staré dámě, legendárním cyklo závodě Tour de France. Jak to tak bývá, čas spojený s hezkými a příjemnými záležitostmi plyne trochu jinak. Piknikové hodiny nevyjímaje. Byly velmi příjemné a pohodové a určitě si je v budoucnu zopakujeme. Možná přibalíme i náš oblíbený pétanque.

Fotografie můžete zhlédnout na: https://www.rajce.idnes.cz/tygrousek/album/piknik-na-skolni-zahrade-cerven-2024

Zpět

Nepřehlédněte

  • Zájmové kroužky
  • Výsledky voleb do školské rady
  • Výstava prací žáků na ÚMO 2
  • Úřední hodiny o prázdninách
  • Uzavření školního hřiště
  • Potřeby pro žáky na šk. rok 2024/2025

Zobrazit více

Kalendář

V nejbližší době nejsou žádné události

 
Celý kalendář

Vlastníme certifikát
Cambridge English Exam
Preparation Center
Asociace
Cambridgeských
škol v ČR
Město Plzeň Centrum robotiky Fakultní škola FPE ZČU v Plzni Celé Česko
čte dětem
Partnerská škola
v Markersbachu
Partnerská škola
ve Furth im Wald
Jsme zapojeni
do projektu
Příběhy bezpráví
PROSIT v Plzni Šablony I. Šablony II. Šablony III. OP JAK

Kontakt

Telefon:
+420 378 028 441

E-mail:
sekretariat@zs21.plzen-edu.cz

Adresa školy:
Slovanská alej 13
326 00 Plzeň

IČ: 66362521

Číslo účtu školy:
4833890237/0100

ID datové schránky:
yhqmv9g

Foxprofi, výroba webových stránek, webdesign