MENU

Aktuality

Zpět

Hlazení a krmení daňků povoleno aneb výlet do Blatné
Publikováno 25. 06. 2015, autor Mgr. Jitka Králová

Pokud bychom si měli vybrat největší zážitek mezi jízdou lokálkou, prohlídkou zámku, krmením daňků či obědem v pizzerii, jednoznačně by zvítězilo krmení a hlazení daňků. Ovšem to značně předbíháme sled událostí.

V pátek 18. 6. se třída 8.A vypravila na výlet do jižních Čech do města Blatná. „Rychlík“ z Plzně vyjel sice se značným zpožděním, ale přestupní lokálka v Nepomuku na nás počkala. Některé děti jely takovým vláčkem vůbec poprvé. V Blatné jsme byli včas. „Kudy že na zámek? Inu, když stačíte mému tempu, pojďte za mnou,“ pravila paní listonoška na dotaz, kudy že na ten zámek. Není nad to oslovit místní. Paní nás opravdu rychlým tempem protáhla zkratkami kolem vodního parku až k samotnému zámku. Plánovaná prohlídka byla poučná, dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí, např. že zámek je v soukromém vlastnictví rodu Hildprandtů (již od roku 1798), že patří mezi trojici vodních zámků v Čechách spolu se Švihovem a Červenou Lhotou, že se zde natáčela filmová pohádka Šíleně smutná princezna, že poslední majitelé vášnivě holdovali lovu zvěře, o čemž svědčí množství trofejí prakticky ve všech interiérech, že se v zámeckém parku kdysi rýžovalo zlato a že zde stával i proslulý dub královny Johanky...

Následně jsme se vydali za daňky. Měli jsme štěstí. Jako by na nás už čekali. Prý jich tu mají skoro 70hlavé stádo. Byli krotcí, krásní, hebcí na dotek. Brali si od nás tvrdé housky, pravda i některé svačiny vzaly za své. Už při krmení nás upoutalo volání pávů procházejících se nedaleko – u empírového domu, kde bydlí poslední žijící baronka se svým synem. Tak jsme si zblízka prohlédli ještě tyto symboly pýchy, všudypřítomné divoké kachny a možná zakletého „žabího“ prince.

Pak už se ale začaly zcela prozaicky ozývat i naše žaludky. Spáchali jsme tedy ještě pár skupinových fotografií a pak už hurá na jedno z blatenských náměstí do vyhlášené pizzerie na oběd. I jsme se v té restauraci trochu ohřáli, protože počasí nebylo úplně teplotně ideální.

Cesta domů proběhla bez problémů. Výlet se nám moc líbil, jen jsme litovali, že nám – právě kvůli počasí – nevyšla blatenská plovárna. O důvod více sem někdy zavítat znovu.

Fotogalerii naleznete opět na známé adrese: www.rajce.net pod heslem: tygrousek.

Zpět

Nepřehlédněte

  • Zájmové kroužky
  • Výsledky voleb do školské rady
  • Výstava prací žáků na ÚMO 2
  • Úřední hodiny o prázdninách
  • Uzavření školního hřiště
  • Potřeby pro žáky na šk. rok 2024/2025

Zobrazit více

Kalendář

V nejbližší době nejsou žádné události

 
Celý kalendář

Vlastníme certifikát
Cambridge English Exam
Preparation Center
Asociace
Cambridgeských
škol v ČR
Město Plzeň Centrum robotiky Fakultní škola FPE ZČU v Plzni Celé Česko
čte dětem
Partnerská škola
v Markersbachu
Partnerská škola
ve Furth im Wald
Jsme zapojeni
do projektu
Příběhy bezpráví
PROSIT v Plzni Šablony I. Šablony II. Šablony III. OP JAK

Kontakt

Telefon:
+420 378 028 441

E-mail:
sekretariat@zs21.plzen-edu.cz

Adresa školy:
Slovanská alej 13
326 00 Plzeň

IČ: 66362521

Číslo účtu školy:
4833890237/0100

ID datové schránky:
yhqmv9g

Foxprofi, výroba webových stránek, webdesign