MENU

Aktuality

Zpět

Účast v 16. ročníku soutěže Ars poeticae
Publikováno 10. 06. 2015, autor Mgr. Jitka Králová

Těžko bychom dnes již spočítali, kolikrát jsme se účastnili soutěže Ars poeticae, přehlídky v recitaci, překladech, vlastní tvorbě a dramatizaci v cizích jazycích, kterou v první polovině května podruhé pořádalo Křižíkovo gymnázium Plzeň. V letech uplynulých to bylo „dítě“ SVČ DDM Plzeň. Soutěž se konala za podpory MMP, Plzeňského kraje a dalších organizací a institucí.

Tématem letošního ročníku byla: „Poezie bez hranic aneb jsem jiný, no a co?“ Nijak jsme se toho nezalekli a školu reprezentovalo (první soutěžní den) hned 10 žáků 5. – 9. ročníků v kategoriích recitace a překlady v anglickém a francouzském jazyce.

Celkem se soutěžilo již v 5 jazycích – anglickém, německém, francouzském, ruském a španělském.

Letos čekalo účastníky hned několik novinek. Např. rozlišení do kategorií: 6. + 7. ročník ZŠ a tomu odpovídající ročníky gymnázií, 8. + 9. ročník ZŠ a tomu odpovídající ročníky gymnázií a do třetice ostatní ročníky SŠ a gymnázií. Dále také obsazení poroty, nabídka „workshopů“ pro všechny účastníky, ale hlavně hodnocení. Již žádné 3 diplomy v každé kategorii a příslušném jazyce, nic takového. Organizátoři se prý snažili o jakousi inovaci, o „povznesení klasické soutěže na přehlídku...“

Naši angličtináři sice nebodovali, za francouzský jazyk nás ale potěšila recitace Anny Mudrové, žákyně 7.B třídy, která obdržela diplom za výběr textu a precizní výslovnost. V překladech jsme se letos neumístili.

Zkrátka ne všechny novinky přinášejí pozitivní ovoce. Děti to ale nebraly nijak tragicky, naopak s povděkem, někdy i s úžasem kvitovaly to, že si mohly poslechnout jiné účastníky recitující v Aj a Fj a porovnat si tak svoji úroveň s tou jejich, stejně tak výslovnost, výběr textu atd.

Všem našim soutěžícím děkujeme za snahu, úsilí a hlavně ochotu reprezentovat naši školu. Vždyť to, že umí v cizích jazycích i recitovat či z nich dokonce překládat do češtiny, se jim v životě určitě neztratí.

Zpět

Nepřehlédněte

  • Zájmové kroužky
  • Výsledky voleb do školské rady
  • Výstava prací žáků na ÚMO 2
  • Úřední hodiny o prázdninách
  • Uzavření školního hřiště
  • Potřeby pro žáky na šk. rok 2024/2025

Zobrazit více

Kalendář

V nejbližší době nejsou žádné události

 
Celý kalendář

Vlastníme certifikát
Cambridge English Exam
Preparation Center
Asociace
Cambridgeských
škol v ČR
Město Plzeň Centrum robotiky Fakultní škola FPE ZČU v Plzni Celé Česko
čte dětem
Partnerská škola
v Markersbachu
Partnerská škola
ve Furth im Wald
Jsme zapojeni
do projektu
Příběhy bezpráví
PROSIT v Plzni Šablony I. Šablony II. Šablony III. OP JAK

Kontakt

Telefon:
+420 378 028 441

E-mail:
sekretariat@zs21.plzen-edu.cz

Adresa školy:
Slovanská alej 13
326 00 Plzeň

IČ: 66362521

Číslo účtu školy:
4833890237/0100

ID datové schránky:
yhqmv9g

Foxprofi, výroba webových stránek, webdesign