Aktuality
V podělí 30. 3. 2026 navštívila naši školu televize ZAK. Přijela za námi s Mediálním workshopem určeným pro 7. třídy.
V rámci dvou vyučovacích hodin jsme se dozvěděli něco o práci v televizi a následně jsme si zkusili natočit reportáž. Jako téma jsme zvolili populární aplikaci Temu. Někteří žáci z naší třídy si dobrovolně mohli vybrat role, které je zaujaly. Spolužačka Jana Didiková, která si vyzkoušela roli reportérky, se nás ptala na zajímavé otázky a vedla celý rozhovor. Modertátorka Tereza Nguyen působila velmi příjemně a profesionálně. Já, Eva Studničková, jsem se v reportáži vyjádřila jako kritik Temu. Svěřila jsem se, že se mi aplikace nelíbí a má špatný dopad na ekologii. Ptali jsme se také samozřejmě na názor naší třídní učitelky Dominiky Laštovkové, která přiznala, že Temu propadla. Nesmím zapomenout na Kateřinu Mádrovou, která téma reportáže vymyslela. Na natáčení se podílela celá třída a všichni jsme si to moc užili.
Chtěli bychom také za všechny 7. třídy poděkovat televizi ZAK za uspořádání Mediálního workshopu a za výsledná videa z našich reportáží. Byla to zajímavá zkušenost a vhled do zákulisí vzniku televizních reportáží.
Odkaz na reportáže:
Autor: Eva Studničková, 7.B







