21. ZŠ
Plzeň

Výuka jazyků / Zahraniční zájezdy

Studijně - poznávací zájezdy do zahraničí

  1. Studijně - poznávací zájezdy do Anglie (další informace)
  2. Studijně - poznávací zájezdy do Francie (další informace)
  3. Studijně - poznávací zájezdy do Německa / Rakouska (další informace)

Vyjádření k zahraničním studijně poznávacím zájezdům do Rakouska a Francie v květnu a červnu 2020

S ohledem na mimořádná karanténní opatření k situaci šíření viru Covid-19 přijatá vládou ČR se 21. ZŠ Plzeň dohodla se spolupořádající cestovní kanceláří PRO TRAVEL Plzeň na zrušení obou studijně poznávacích zájezdů žáků naší školy do zahraničí - Rakouska i Francie. Obě strany se maximálně snaží, aby ekonomický dopad pro všechny zúčastněné byl co nejmenší. PROTO NEBUDOU ÚČTOVÁNY ZE STRANY POŘÁDAJÍCÍ CK PRO TRAVEL ŽÁDNÉ STORNO POLATKY! O způsobu vrácení už zaplacených záloh, příp.doplatků vás budeme informovat.

Pokud nám to situace umožní, určitě bychom rádi do budoucna znovu navázali na tradici konání studijně poznávacích zájezdů i na velice dobrou spolupráci s CK PRO TRAVEL Plzeň.

Velmi děkujeme za pochopení a přejeme všem klidné dny a pevné zdraví!

Mgr. Jitka Králová
Mgr. Ivana Šanovcová


Studijně-poznávací zájezd do Rakouska/Německa

Údolí Wachau, Vídeň a okolí

Termín: 19. - 22. 5. 2020 (úterý – pátek)
Cena: 6 300,- Kč


Na audienci u císařské rodiny

Nikdo z nás, účastníků zájezdu do Rakouska, nevěřil, že je to možné, ale na audienci u císařské rodiny jsme opravdu byli. Cesta strojem času do minulosti, to byl jen jeden z mnoha zážitků, které nás čekaly na našem studijně poznávacím zájezdu do Vídně a okolí.

Program čtyřdenního pobytu v Rakousku byl velice lákavý a nikdo z nás už nemohl dospat. Sešli jsme se 15. května v brzkých ranních hodinách. Po kontrole dokladů jsme vyrazili v 6:30 poznávat našeho jižního souseda. Hranice jsme překročili v 10:00 hodin. Ujeli jsme jen pár kilometrů a čekala nás naše první zastávka v městečku Heidenreichstein, kde jsme měli domluvenou exkurzi ve výrobně sýrů, která má dlouholetou tradici. Ochutnali jsme místní speciality, na jejichž výrobu se používají hlavně regionální suroviny. V útulné podnikové prodejně jsme si je pak mohli zakoupit. Tak mnozí z nás měli první dárky pro své blízké. Další cesta nás zavedla do krásného barokního kláštera Stift Melk. Tento barokní klášter patří k nejvelkolepějším stavbám v Rakousku a je zapsán na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Interiéry kláštera nás provedla místní průvodkyně v německém jazyce a náš pan průvodce nám vše překládal do jazyka českého. Mohli jsme si tak poslechnout rakouskou němčinu. V klášteře nás zaujaly dlouhé chodby, velké sály a hlavně rozsáhlá knihovna. Součástí kláštera je i škola s devíti sty studenty. Prohlídku areálu jsme dokončili v impozantním barokním kostele. Poté jsme se vrátili do autobusu, který nás odvezl do městečka Spitz. Čekala nás očekávaná plavba lodí nádherným údolím Vachau po druhé nejdelší řece Evropy, po Dunaji. Během hodinové plavby jsme se mohli občerstvit a hlavně se kochat svahy porostlými vinnou révou, s městečky, hrady, … Dopluli jsme do městečka Krems, kde na nás čekal autobus. Teď už jen cesta na večeři a ubytování v hostelu, který nás překvapil nádherným výhledem na celou Vídeň. První den nám sice pršelo, ale náladu jsme si deštěm zkazit nedali.

Ve středu, po královské snídani, nás autobus odvezl před barokní zámek Schönbrunn, letní rezidenci rakouských císařů. Nejprve jsme si prohlédli interiéry. Každý z nás dostal audioprůvodce a vychutnával si krásu pokojů po svém. Na konci prohlídky jsme byli všichni rádi, že se nikdo z nás mezi tolika návštěvníky neztratil. Mohli jsme se tedy vydat na procházku parkem. Mnozí z nás došli až k vyhlídkovému pavilónu Gloriette. Během individuální procházky parkem, někteří navštívili i bludiště. Jak se ukázalo, všichni mají orientační smysl a na sraz ve 13:30 dorazili. Došli jsme k našemu autobusu a ten nás dovezl k dalšímu cíli. Byly to stavby porostlé vegetací, které v r. 1985 postavil architekt Hundertwasser. Okouzlily nás nejen vegetací, ale i nevšedními tvary a barevností. Přes ulici naproti Hundertwasserhausu jsme si mohli projít obchůdky v Hundertwasser Village, kde nás zaujaly i nevšední toalety, které jsme si museli vyfotografovat. Teď už nás čekalo poslední místo našeho dnešního programu – zábavní park Prater. Naše první kroky vedly do proslulého muzea voskových figurín Madame Tussauds. Zde jsme pořídili stovky fotografií s legendami filmového plátna, sportovními hvězdami i historickými postavami. Mnozí z nás se mohou pochlubit selfie s Johny Deppem, Lady Gaga, Napoleonem, Marií Terzií, Barackem Obamou,… Po prohlídce muzea nás čekal další nevšední zážitek – vyhlídková jízda v historických kabinkách známého obřího kola Riesenrad, které je symbolem celého Pratru. Jízda trvala asi 15 minut. Každý z nás si jízdu užíval po svém. Někteří si prohlíželi historické památky, jiní vyhlíželi a plánovali, na jaké další atrakce chtějí či raději nechtějí jít a někteří raději seděli uprostřed kabinky jako přikovaní a pro jistotu se nekoukali z okna. Nicméně jízda byla pomalá a bezpečná a všichni jsme v pořádku přistáli na pevné zemi. Jak se ukázalo, máme mnoho odvážných a adrenalinu chtivých studentů, kteří vyzkoušeli i další zajímavé atrakce. V 18:00 jsme se opět všichni šťastně shledali a mohli odjet do nákupního centra nakoupit svačinku na druhý den. Po té jsme odjeli zpět na ubytování. Cestou jsme ještě jeli okolo vídeňské teplárny, která je také krásným dílem architekta Hundertwassera. Pak už jen večeře a pár pohledů na osvícenou večerní Vídeň.

Třetí den jsme odjeli východním směrem do obce Petronell Carnuntum, které se nacházelo na Jantarové stezce. V místním muzeu římského města jsme se dostali až do 1. století. Se slovenským průvodcem jsme si prohlédli pozůstatky římské osady, která se na území obce nacházela. Prošli jsme si patricijský dům, plebejský dům, římské lázně, toalety, … dozvěděli jsme se mnoho informací o životě Římanů a zahráli si jejich oblíbenou hru – házení kamínků do nádoby. Ke konci naší návštěvy začalo pršet a my jsme se pak vrátili na parkoviště k autobusu, který nás zavezl zpět do Vídně do kongresového a administrativního centra UNO-City. Čekala nás prohlídka mezinárodního centra OSN. Při vstupu jsme prošli důkladnou kontrolou, jako na letišti. Poté jsme se rozdělili na dvě skupiny a převzaly si nás slovenské průvodkyně. Mimo jiné nám ukázaly sál, kde se konají konference, místo, kde pracují tlumočníci, ... a některým z nás připomněly informace o vzniku a fungování OSN. Jen upozornění: před vstupem do této budovy nekupujte dárek pro dědečka - nůž. Na závěr dnešního programu jsme se prošli parkem Donaupark až k televizní věži Donauturm, kde na nás čekal autobus. Teď už jen nakoupit suvenýry a jet na hostel nabrat síly na poslední den.

Ráno jsme se rozloučili s naším ubytováním a vyrazili do centra Vídně. Tady byl pro nás přichystán velký zážitek v interaktivní expozici Time Travel, kde jsme prožili magickou jízdu časem vídeňské historie. Vrátili jsme se do pravěku a pak cestovali až do současnosti. Za pomoci speciálních efektů, dobových kulis a 5D kina jsme se projeli středověkým kočárem, prožili turecké obležení, setkali jsme se s Wolfgangem Amadeem Mozartem, byli jsme na audienci u císařské rodiny, ukryli jsme se před bombovým náletem 2. světové války, viděli jsme Vídeň z ptačí perspektivy, … . Po hodině plné vzrušujících zážitků jsme pokračovali v prohlídce historického centra Vídně. Prohlédli jsme si katedrálu Stephansdom, radnici, Burgtheater, Parlament, zimní rezidenci rakouských císařů Hofburg, kostel sv. Petra, Graben, Operu, Přírodovědné i Uměleckohistorické muzeum, muzejní čtvrť, … Pak už jen utracení posledních peněz na Mariahilfer Straße a odjezd na vrch Kahlenberg, který je nejznámějším vídeňským vyhlídkovým místem. Tímto krásným výhledem jsme se rozloučili s Vídní a v 17:00 se vydali na cestu domů. Hranice České republiky jsme překročili v 19:12. V Českých Budějovicích nás čekala krátká zdravotní přestávka. Ke škole jsme dorazili ve 22:45, kde na nás už čekali šťastní rodiče.

Celé čtyři dny nás minulostí a současností Vídně a celého Rakouska provázel průvodce cestovní kanceláře PRO TRAVEL. O Rakousku, životě v Rakousku a jazyce místních lidí nám řekl hodně zajímavostí. Během čtyř dnů jsme si ověřili své jazykové schopnosti a znalosti nejen německého, ale i slovenského jazyka.

Děkujeme paní učitelce Šanovcové za zorganizování tohoto poznávacího zájezdu.

účastníci zájezdu

Odkaz na fotogalerii:

https://www.flickr.com/photos/131585277@N08/albums/72157695491538041/with/40521527430/

Kliknutím obrázek zvětšíte

Město Plzeň

Logo města Plzně

Kalendář

<<  Leden 2020  >>

PoÚtStČtSoNe
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Jídelníček

Žádný jídelníček.

Celé Česko čte dětem

Celé Česko čte dětem

Jsme zapojeni do projektu Příběhy bezpráví

Příběhy bezpráví

 

© 2007 - 2020 - 21. ZŠ Plzeň, design FoXprofi.com

Mapa stránek