21. ZŠ
Plzeň

Úvodní stránka

Zápis do 1. třídy pro školní rok 2020/2021

2. a 3. 4. 2020

BEZ PŘÍTOMNOSTI DÍTĚTE!

VAŠE TERMÍNY JSOU ZACHOVÁNY DLE ELEKTRONICKÉ REGISTRACE

Možné způsoby podání žádosti:

  1. Do datové schránky (yhqmv9g)
  2. E-mailem s uznávaným elektronickým podpisem (sekretariat@zs21.plzen-edu.cz)
  3. Poštou
  4. Osobní podání (v termínu vaší elektronické rezervace)

Dokumenty nutné k zápisu:

  1. Rodný list dítěte
  2. Občanský průkaz zákonného zástupce (u cizinců mimo zemí EU platné povolení k pobytu)
  3. Vyplněné a podepsané formuláře (Žádost o přijetí, Zápisový lístek, popř. Žádost o odklad) - viz Formuláře ke stažení

Důležité: na formuláře Žádost o přijetí (popř. Žádost o odklad) a Zápisový lístek uvádějte datum Vašeho zápisu podle registrace, tedy 2. nebo 3. 4. 2020

Podrobné informace k zápisu čtěte ZDE


Informace vedení školy k onemocnění novým typem koronaviru

Poslední aktualizace - pátek 20. 3. 2020 ve 14:00 h

21. základní škola Plzeň se zavírá od středy 11. března 2020 na dobu neurčitou až do odvolání a to včetně školní jídelny a školní družiny.

Mgr. Martin Prokop
ředitel 21. ZŠ Plzeň

 


Žádost o ošetřovné pro děti do 13 let lze čerpat po celou dobu uzavření 21. základní školy

Můžete požádat o elektronické zaslání potvrzeného formuláře na e-mail LongauerovaIv@zs21.plzen-edu.cz

Ošetřovné pro zaměstnance bude propláceno i po zákonem stanovených 9 dnech. A to po celou dobu, kdy budou uzavřené školy i jiná dětská zařízení. Nárok na něj budou mít po dobu mimořádných opatření také rodiče s dětmi do 13 let. Změny schválila dnes (19. 3. 2020) vláda. Jde o samostatný zákon, který slouží jako dočasné opatření reagující na situaci ohledně koronaviru. Po skončení této mimořádné situace budou opět platit původní pravidla pro nárok na ošetřovné.

Tiskopis vydá a část A tiskopisu potvrdí škola, do které dítě chodí. Zaměstnanec doplní část B tiskopisu a předá jej neprodleně svému zaměstnavateli. V případě vystřídání se v péči o dítě další oprávněnou osobou vyplní tato osoba požadované údaje v části B tiskopisu a předá svému zaměstnavateli (přílohou je oboustranný dvojlist a druhý list se vyplňuje v případě střídání rodičů). Zaměstnavatel žádost po doplnění údajů předá spolu s podklady pro výplatu dávky příslušné OSSZ.

Žádost o OŠE při uzavření školy - ke stažení ZDE

Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 13 let z důvodu uzavření 21. základní školy Plzeň k vyzvednutí v pracovní dny od 9:00 do 12:00 hodin nebo Vám formulář zašleme elektronicky.Vyjádření k zahraničním studijně poznávacím zájezdům do Rakouska a Francie v květnu a červnu 2020

ZÁJEZDY DO RAKOUSKA A FRANCIE ZRUŠENY

S ohledem na mimořádná karanténní opatření k situaci šíření viru Covid-19 přijatá vládou ČR se 21. ZŠ Plzeň dohodla se spolupořádající cestovní kanceláří PRO TRAVEL Plzeň na zrušení obou studijně poznávacích zájezdů žáků naší školy do zahraničí - Rakouska i Francie. Obě strany se maximálně snaží, aby ekonomický dopad pro všechny zúčastněné byl co nejmenší. PROTO NEBUDOU ÚČTOVÁNY ZE STRANY POŘÁDAJÍCÍ CK PRO TRAVEL ŽÁDNÉ STORNO POLATKY! O způsobu vrácení už zaplacených záloh, příp.doplatků vás budeme informovat.

Pokud nám to situace umožní, určitě bychom rádi do budoucna znovu navázali na tradici konání studijně poznávacích zájezdů i na velice dobrou spolupráci s CK PRO TRAVEL Plzeň.

Velmi děkujeme za pochopení a přejeme všem klidné dny a pevné zdraví!

Mgr. Jitka Králová
Mgr. Ivana Šanovcová


Jsme rádi, že jste navštívili stránky naší školy

21. základní škola Plzeň 21. základní škola má v současné době 811 žáků ve 33 třídách.

Škola má dlouhou, takřka čtyřicetiletou tradici ve výuce jazyků, která je pro nás prioritou, a i proto se náš školní vzdělávací program jmenuje "Brána jazyků otevřená". V současné době se vyučuje anglický jazyk 3x až 4x týdně, od 6. třídy navíc 3x až 4x týdně francouzský či německý jazyk, v 7. třídě nepovinně i ruský jazyk. Nabízíme rodilé mluvčí, partnerské školy v zahraničí, kurzy a zkoušky Cambridge nebo projekty E-Twinningu.

Samozřejmostí ve vybavení je PC učebna, nově zřízená jazyková laboratoř, cvičná kuchyňka, dílny, třída v přírodě, relaxační zahrada, ekologická laboratoř, 4 víceúčelová hřiště s umělým povrchem a atletickým oválem, dvě tělocvičny, všechny učebny vybavené počítači a většina z nich interaktivními tabulemi a obrazovkami pro zkvalitnění výuky na I. a II. stupni.

Žáci mohou využívat školní bufet i automat na studené nápoje.

K dispozici je pro Vás školní psycholog, logoped, speciální pedagog, výchovný poradce a preventista rizikového chování, kteří se starají o pozitivní klima ve třídách a spolupráci mezi žáky, učiteli a rodiči.

Pro více než 340 dětí školní družiny je k dispozici třináct oddělení. Jsme připraveni o Vaše děti se postarat ještě před začátkem školy v době 6:00 – 7:40, odpoledne pak od konce vyučování do 17:00 hod. V den řádných třídních aktivů máme provoz prodloužen až do 18:00 hod. Většina oddělení ŠD je umístěna v Ruské ulici v budově s novou přístavbou. Pro kvalitně strávený volný čas nabízíme 28 zájmových kroužků a také kluby, realizované z projektu Šablony II, pro další rozvoj nadání a talentu Vašich dětí v cizích jazycích, sportu, hudební, taneční, dramatické, vědecké nebo výtvarné výchově.

Chcete-li vědět více o naší činnosti, akcích, které podnikáme či budeme podnikat, o úspěších žáků v jazykových či jiných soutěžích nebo třeba o nabídce školní družiny a zájmových kroužků, listujte dále stránkami.

VÍTÁME VÁS.

Videa o naší škole


 

 

 

Zápis do 1. tříd
2. a 3. 4. 2020

Více informací
ZDE

SPORTKEMP21

SPORTKEMP21

Město Plzeň

Logo města Plzně

Kalendář

<<  Duben 2020  >>

PoÚtStČtSoNe
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Jídelníček

Žádný jídelníček.

Celé Česko čte dětem

Celé Česko čte dětem

Jsme zapojeni do projektu Příběhy bezpráví

Příběhy bezpráví

 

© 2007 - 2020 - 21. ZŠ Plzeň, design FoXprofi.com

Mapa stránek