21. ZŠ
Plzeň

Aktuality a akce / Starší články

Aktuality a akce

Slavíme!

Vloženo 07.09.2010 15:26 h, autor Mgr. Jitka Machová

Školní rok 2010-2011 je pro 21. ZŠ Slovanská alej 13 ve znamení oslav. Padesát let je významné jubileum nejen pro člověka, ale i pro školu a právě tolik jí letos je.

1. září bylo jakýmsi symbolickým "znovuotevřením" jejích bran. šSlavnost byla zahájena vztyčením nové školní vlajky, jejímž autorem je Jan Salcman, žák loňské 9.B, právě jeho návrh vybrali spolužáci v celoškolní soutěži jako nejlepší.

Pak se k obloze vznesla kytice padesáti balónků s logem školy, které v závěsném tubusu nesly informace o naší škole a nabídku ke spolupráci:

Ahoj či dobrý den,
ať už jsem spadl kamkoliv, doufám, že mě našel někdo s dobrým srdcem (se srdcem na správném místě) a jasnou myslí.
Mě a mé brášky vypustili na svět ráno 1. září 2010 v rámci jedněch kulatých narozenin. Té dámě bylo krásných 50 let a byla to dáma - škola. A to ne ledajaká! 21. ZŠ v Plzni na Slovanské aleji 13.
Prostřednictvím tohoto vzkazu by ráda našla nové přátelství např. školy z okolí místa dopadu či alespoň dobrou vůli a smysl pro recesi u toho, kdo tento balonek nalezl.
Napište nám, zavolejte, pošlete vzkaz. O místě nálezu, o tamních lidech a jejich smýšlení na podobné věci. Třeba se nám do budoucna podaří nejen spolupracovat, ale šířit dál myšlenku navazování kontaktů a přátelství i jinými než pozemskými cestami.

Uvidíme, zda se na naší výzvu někdo ozve a zda to bude začátek nové tradice nebo snad i přátelství na dálku.

Slavnostní stuhu společně přestřihli naši hosté náměstek primátora Ing. Petr Náhlík, radní pro oblast školství Mgr. Petra Kacovská, tajemnice Magistrátu MP Ing. Dagmar Škubalová a vedoucí odboru školství Ing. Eva Prokopová. A pak už mohli vstoupit do budovy žáci.

Na jejich nejmladší spolužáky – letošní prvňáčky - došlo o čtvrt hodiny později. Nejprve byli vedením školy a hosty slavnostně přivítáni a každý z nich dostal veselý nafukovací balónek. Do tříd naše nejmenší odvedly jejich nové třídní učitelky a žáci devátých ročníků.

Velmi nás potěšil zájem médií, zejména Plzeňského deníku a ZAKu. Naše škola plánuje v souvislosti s výročím ještě další akce. V současné době probíhá výtvarná soutěž o školního maskota. Soutěž probíhá ve všech třídách školy a po jejím skončením bude vítězná postavička provázet naši školu celý rok, po který budou oslavy trvat. K našemu výročí bude zaměřen i letošní Den otevřených dveří, který proběhne 15. 12. 2010, ale i další akce (Den jazyků, turistický pochod Hledej ředitele atd.).

Z tohoto důvodu sbíráme veškeré materiály z počátků naší školy i dalších let její existence. Rádi bychom proto touto cestou poprosili veřejnost o zapůjčení jakéhokoli vhodného materiálu – fotky, výstřižky z novin apod. Pokud nám můžete pomoci, kontaktujte prosím ředitele školy Mgr. Martina Prokopa na telefonu 378 028 441 – 2, na emailu prokopma@zs21.plzen-edu.cz nebo přímo ve škole. Předem děkujeme za jakýkoli příspěvek.

Učitelé a žáci 21.ZŠ Plzeň

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

« zpět na seznam článků

22. 02. 2023

Den otevřených dveří

Den otevřených dveří

Město Plzeň

Logo města Plzně

Kalendář

<<  Únor 2023  >>

PoÚtStČtSoNe
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

Celé Česko čte dětem

Celé Česko čte dětem

Jsme zapojeni do projektu Příběhy bezpráví

Příběhy bezpráví

 

© 2007 - 2023 - 21. ZŠ Plzeň, design FoXprofi.com

Mapa stránek