21. ZŠ
Plzeň

Aktuality a akce / Starší články

Aktuality a akce

Wilkommen in Berlin!

Vloženo 30.05.2012 19:16 h, autor Jitka Machová

23. května bylo krušné ráno. Z důvodu brzkého odjezdu jsme si všichni museli hodně přivstat.

První zastávka – Spreewald. Na tomto krásném přírodním území, které bylo vyhlášeno biosférickou rezervací UNESCO v roce 1991, jsme měli možnost vidět říční kanály v celkové délce 970(!) km a podmáčené louky. Žije zde přibližně 18 000 živočišných a rostlinných druhů. Odtud jsme se přemístili do Lübenau kde jsme podnikli příjemnou poznávací vyjížďku na pramicích s ochutnávkami místních specialit. Zdejší okurky jsou vyhlášené stejně, jako naše znojemské! Cítíte snad vůni špaget a pizzy? To bude tím, že město velice připomíná Italské Benátky. Pak už vyrážíme do cíle naší cesty – Berlína.

V autobuse si dáváme svačinku, abychom vydrželi prohlídku města. Když jsme vyjeli na TV věž (ještě že jsme nemuseli po schodech) naskytl se nám krásný výhled na celé město. Trochu nás sice zaskočila bezpečnostní opatření před samotným výstupem na věž, která si nezadala s letištní prohlídkou před odletem, ale výsledek stál za to. Chrám Panny Marie, Neptunova kašna, Červená radnice, Muzejní ostrov či Německá státní opera. Tohle všechno s příslibem, že to uvidíme v dalších dnech zblízka, jsme mohli shlédnout z výšky 203 m. Pak už se dalo jet jen na večeři a na ubytování do hotelu Formule 1 na okraji Berlína. Tady jsme si to fakt užili – museli jsme si navzájem prohlédnout své pokoje (všechny jsou stejné), dopovědět si všechny zážitky, umýt se a užít si společný večer. Po celodenním chození byla sprcha velikou úlevou. A zachumlat se do peřiny jakbysmet. Zvonění budíku přišlo až moc brzy, ale čekal na nás Říšský sněm. Pak jsme zamířili k autobusu, který nás odvezl do Sealife centra. Zajímavostí, kterou jen tak někde neuvidíte byli mořští koníci které organizace zachránila před vyhynutím. Dále jsme si mohli prohlédnout rejnoky, sépie, delfíny a žraloky. Nejprve sice z větší dálky ale při navštívení Aquadómu, kde kolem nás plavalo na 1500 druhů ryb v těsné blízkosti hned za sklem. Tohle všechno jsme stihli spolu s procházkou po třídě Unter den Linden. Stihli jsme dokonce zahlédnout i Humboldtovu univerzitu a Palác repliky. Akorát škoda že jsme si nestihli prohlídku Dómu, ale to už by naše unavené nohy a hladová břicha nezvládly. Následovala Braniborská brána a Tiergaten se zámkem Bellevue. U Braniborské brány jsme si ještě prošli architektonické dílo na poctu obětem holocaustu a zamířili na další prohlídku městem. Tentokrát jsme si prošli kolem pozůstatků kostela Gedächtniskirche. Ten byl ponechán poničen tak jak byl na konci 2. světové války. Než jsme se vydali zpátky na hotel, mohli jsme si nakoupit poblíž nejrušnější obchodní třídy Kurfurstendamm.

Pak jsme se znovu přesunuli na večeři a ubytování a protože to byl poslední společný večer, musel stát za to!

Není nad probuzení s pocitem, že nás čeká ráno na lodi. Po projížďce kolem nejkrásnějších míst v Berlíně jsme opět nasedli do autobusu a jeli jsme obdivovat areál zámku Sansoucci v Postupimi. Bylo vidět, že v tomto zámku pobývali velikáni jako Mozart či Voltaire a ne náhodou se zámku přezdívá Německé Versailles. Úplně na konec jsme si nechali prohlídku Cecilienhof, místa, kde se konala Postupimská konference, jednání, které určilo život v Evropě na dalších 40 let. Po prohlídce už jsme nasedli do autobusu a odjeli jsme na večeři za maminkami, která se poněkud opozdila, protože díky velkým zácpám jsme dorazili až o půlnoci. Bylo to náročné, ale už teď plánujeme, kam příště!

Na následujících odkazech si můžete prohlédnout fotografie:

sankotova.rajce.idnes.cz/Nemecko_23.-25.5.2012

srb-pavel.rajce.idnes.cz/Berlin_2012/

« zpět na seznam článků

Město Plzeň

Logo města Plzně

Kalendář

<<  Prosinec 2022  >>

PoÚtStČtSoNe
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Celé Česko čte dětem

Celé Česko čte dětem

Jsme zapojeni do projektu Příběhy bezpráví

Příběhy bezpráví

 

© 2007 - 2022 - 21. ZŠ Plzeň, design FoXprofi.com

Mapa stránek