21. ZŠ
Plzeň

Aktuality a akce / Starší články

Aktuality a akce

Vánoce s Vlaštovkou

Vloženo 12.12.2013 22:28 h, autor Mgr. Jitka Králová

Jak jsme již v našich školních aktualitách několikrát psali, zúčastňujeme se s dětmi v rámci výuky např. ČJ či VV pravidelně některých akcí u příležitosti zejména velikonočních a vánočních svátků. A nejinak tomu bylo i minulý pátek 6. 12. 2013 kdy jsme se třídami 6.A a 7.A vyrazili – opětovně – do nedalekého Centra pro zdravotně postižené občany, v rámci něhož pracuje Kroužek dovedných (seniorských) rukou pod SPMP Klubem Vlaštovka.

Tato organizace pravidelně pořádá ve svých prostorách na Koterovské třídě prodejní výstavy s ukázkami rukodělných výrobků a samozřejmě zve žáky naší školy i Školního klubu k návštěvě.

Malé interiéry byly opět patřičně vánočně vyzdobené, uprostřed hlavní místnosti „trůnil“ stůl se stromečkem okrášleným paličkovanými ozdobami, ale hlavně s mísou již napečeného cukroví, které děti mohly bez problémů ochutnávat. K zakoupení lákaly perníkové svícny, chaloupky, paličkované či pletené ozdoby a zvířátka, šály z hebounkých kuliček, quilingová přání a mnoho dalších krásných výrobků. Kromě nákupu (prý hlavně pro rodinné příslušníky) si děti vyzkoušely zdobení perníčků cukrovo-bílkovou polevou či výrobu náročně vypadajících bavlnkových ozdob.

Moc se nám zde líbilo, trochu více nás to vánočně naladilo. Určitě se rádi vrátíme třeba o příštích Velikonocích. A já ve skrytu duše tajně doufám, že ruční tvoření čehokoliv hezkého pro radost a s láskou věnovaného blízkým vydrží těm našim ratolestem co nejdéle a že třeba přijdou domů a namísto obvyklého supermarketového shoppingování zkusí vlastnoručně vyrobit třeba obyčejné vánoční přáníčko, jmenovku na dárek či malou ozdobu na stromeček. Tak ať se letos všem šikovným jejich vánoční tvoření vydaří!

Fotogalerii z této akce najdete již tradičně na www.rajce.net pod heslem tygrousek.

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

« zpět na seznam článků

Město Plzeň

Logo města Plzně

Kalendář

<<  Září 2021  >>

PoÚtStČtSoNe
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Jídelníček

Celé Česko čte dětem

Celé Česko čte dětem

Jsme zapojeni do projektu Příběhy bezpráví

Příběhy bezpráví

 

© 2007 - 2021 - 21. ZŠ Plzeň, design FoXprofi.com

Mapa stránek