21. ZŠ
Plzeň

Aktuality a akce / Starší články

Aktuality a akce

Účast v 16. ročníku soutěže Ars poeticae

Vloženo 10.06.2015 18:18 h, autor Mgr. Jitka Králová

Těžko bychom dnes již spočítali, kolikrát jsme se účastnili soutěže Ars poeticae, přehlídky v recitaci, překladech, vlastní tvorbě a dramatizaci v cizích jazycích, kterou v první polovině května podruhé pořádalo Křižíkovo gymnázium Plzeň. V letech uplynulých to bylo „dítě“ SVČ DDM Plzeň. Soutěž se konala za podpory MMP, Plzeňského kraje a dalších organizací a institucí.

Tématem letošního ročníku byla: „Poezie bez hranic aneb jsem jiný, no a co?“ Nijak jsme se toho nezalekli a školu reprezentovalo (první soutěžní den) hned 10 žáků 5. – 9. ročníků v kategoriích recitace a překlady v anglickém a francouzském jazyce.

Celkem se soutěžilo již v 5 jazycích – anglickém, německém, francouzském, ruském a španělském.

Letos čekalo účastníky hned několik novinek. Např. rozlišení do kategorií: 6. + 7. ročník ZŠ a tomu odpovídající ročníky gymnázií, 8. + 9. ročník ZŠ a tomu odpovídající ročníky gymnázií a do třetice ostatní ročníky SŠ a gymnázií. Dále také obsazení poroty, nabídka „workshopů“ pro všechny účastníky, ale hlavně hodnocení. Již žádné 3 diplomy v každé kategorii a příslušném jazyce, nic takového. Organizátoři se prý snažili o jakousi inovaci, o „povznesení klasické soutěže na přehlídku...“

Naši angličtináři sice nebodovali, za francouzský jazyk nás ale potěšila recitace Anny Mudrové, žákyně 7.B třídy, která obdržela diplom za výběr textu a precizní výslovnost. V překladech jsme se letos neumístili.

Zkrátka ne všechny novinky přinášejí pozitivní ovoce. Děti to ale nebraly nijak tragicky, naopak s povděkem, někdy i s úžasem kvitovaly to, že si mohly poslechnout jiné účastníky recitující v Aj a Fj a porovnat si tak svoji úroveň s tou jejich, stejně tak výslovnost, výběr textu atd.

Všem našim soutěžícím děkujeme za snahu, úsilí a hlavně ochotu reprezentovat naši školu. Vždyť to, že umí v cizích jazycích i recitovat či z nich dokonce překládat do češtiny, se jim v životě určitě neztratí.

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

« zpět na seznam článků

Město Plzeň

Logo města Plzně

Kalendář

<<  Prosinec 2022  >>

PoÚtStČtSoNe
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Celé Česko čte dětem

Celé Česko čte dětem

Jsme zapojeni do projektu Příběhy bezpráví

Příběhy bezpráví

 

© 2007 - 2022 - 21. ZŠ Plzeň, design FoXprofi.com

Mapa stránek