21. ZŠ
Plzeň

Aktuality a akce / Starší články

Aktuality a akce

Návštěva partnerské školy Jenaplanschule Markersbach na naší škole

Vloženo 11.06.2014 22:51 h, autor Mgr. Hana Birková

V letošním školním roce jsme opět rozjeli spolupráci s naší partnerskou školou v Markersbachu. Na společném e Twinningovém programu se podíleli žáci 8.A, 8.B a 9.A. společně s p. učitelkami Šanovcovou a Birkovou.

Společnými tématy bylo vaření, jídlo, kuchyně, v restauraci a naše město. Během března a dubna pracovali žáci na svých projektech a vše vyvrcholilo 7. 6. 2014, kdy naši školu navštívili naši němečtí partneři. Návštěva partnerské školy z Markersbachu nebyla původně v letošním školním roce plánovaná, ale slovo dalo slovo, respektive po nekonečném mailování s hlavním organizátorem německé strany Tomášem Vymazalem byl stanoven termín návštěvy na 7. 6. 2014. Němci měli v plánu navštívit dopoledne naši školu, poobědvat ve školní jídelně a odpoledne se přesunout na prohlídku Techmánie. Jak si stanovili, tak učinili. Za velmi iniciativní podpory vedení školy a obrovskému pracovnímu nasazení vyučujících němčiny začaly přípravy s programem a organizací. Za neuvěřitelně krátkou dobu se nám podařilo zařídit vše potřebné, aby se Němci u nás cítili jako doma, možná i lépe.

Kolem desáté hodiny dopoledne zaparkoval u naší školy německý autobus se čtyřiceti žáky a čtyřmi učiteli. Někteří z nich se podíleli na e Twinningové spolupráci s naší školou, a tudíž nám mohli podat informace, jak u nich projekt probíhal. Zbytek studentů a učitelů jen doplnil počet míst v autobusu a udělal si výlet do Plzně. Po krátkém úvodním uvítání panem ředitelem a paní zástupkyní ve školní meditační zahradě se žáci rozdělili do pěti skupin a rozprchli se do tříd, kde pro ně byl připravený program. Ve dvou třídách probíhala prezentace e Twinningu české a německé strany, v dalších dvou třídách se naši žáci sbližovali s německými formou jazykových animací. Cílem jazykových her tedy bylo vzájemné poznávání a navázání kontaktu s německými vrstevníky. Jazykové animace byly zaměřeny jak na Nj, tak i na Čj, protože děti v Markersbachu se učí několik let česky. Naši partneři si samozřejmě prohlédli i prostory naší školy, měli možnost nahlédnout do tříd a speciálních učeben, to vše za doprovodu našich nadšených mladých průvodců. Dopoledne uteklo jako voda, a protože už jsme měli všichni hlad, vyrazili jsme společně na oběd do školní jídelny. Po chutném obědě jsme se opět shromáždili v meditační zahradě, kde jsme Němcům slavnostně předali výsledky naší e Twinningové práce – CD Naše město, Vaření a kalendář Jídlo 2014. Němečtí učitelé obdrželi drobné dárky od vedení naší školy. Při krátkém zhodnocení německé návštěvy na naší škole těsně před odjezdem jsme byli pochváleni německou stranou za velmi milé přijetí, zajímavý program a perfektní organizaci. Poté jsme se s našimi partnery rozloučili, popřáli jim nezapomenutelnou prohlídku Techmánie, zamávali autobusu a naše děti se začaly těšit na další setkání. Takže zase někdy příště, Auf Wiedersehen!

Více fotografií naleznete na 21zs.rajce.net.

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

« zpět na seznam článků

22. 02. 2023

Den otevřených dveří

Den otevřených dveří

Město Plzeň

Logo města Plzně

Kalendář

<<  Únor 2023  >>

PoÚtStČtSoNe
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

Celé Česko čte dětem

Celé Česko čte dětem

Jsme zapojeni do projektu Příběhy bezpráví

Příběhy bezpráví

 

© 2007 - 2023 - 21. ZŠ Plzeň, design FoXprofi.com

Mapa stránek