21. ZŠ
Plzeň

Aktuality a akce / Školní rok 2021/2022

Aktuality a akce ve šk. roce 2021/2022

Třeťáci a jejich „Zeměráj“

Vloženo 09.06.2022 19:50 h, autor Mgr. Pavla Němejcová

Zážitek prý nemusí být hezký, hlavně když je silný. V zážitkovém parku „Zeměráj“ vám nabídnou zážitky nejen silné, ale i krásné. Potvrdit to mohou třeťáci, kteří v úterý 31. května tento nevšední park navštívili.

Hned za vstupní branou parku nás průvodkyně pozvala do improvizované středověké svatyně, tedy přírodního kostela. Byl krásný, teplý den, a tak na nás chládek tohoto místa působil tajemně a příjemně zároveň. Zažili jsme tu jedinou vážnou chvíli na našem jinak velmi veselém a radostném výletě.

Začali jsme tím, že jsme si zuli boty a vypravili se na okraj lesa. Čekala na nás stezka NABOSO. Byla to asi kilometr dlouhá přírodní cesta kolem rybníka vytvořená z nejrůznějších přírodních povrchů a překážek. Největším překvapením na trase bylo lepivé bahýnko, které krásně čvachtalo a obalilo nám nohy až po lýtka. Prima byl také chodníček ze šišek, kamínků, ledový potok i spousta dalších záludností. A tak není divu, že se na cestě ozývalo pištění, výkřiky a plno smíchu. Jednoduše řečeno: Bezva zážitek. Klidně bychom zde řádili i déle, ale čekala na nás paní Květa ve středověké vesnici, aby nám ukázala, jak to u nich v Hruškově chodí. Společně jsme obcházeli stavení i přilehlé zahrádky, pozorovali výrobu u hrnčířského kruhu, mleli obilí a dokonce viděli, jak se spřádá lněné vlákno. Okolo se pásly kozy, pobíhaly slepice a kohout, z dálky bylo slyšet bečení oveček.

A pak začala legrace a dovádění. Přesunuli jsme se do přírodního bludiště a do dětské vesničky Hrejkov. Tady začalo zabydlování, nakupování, práce v pekárně, kovárně, návštěva hospůdky – vše pod přísným dohledem neoblomné starostky z místního obecního úřadu.

Nakonec jsme zavítali do nápaditě vybavené herny a svoji náladu dotáhli k úplné blaženosti.

Zážitkový park „Zeměráj“ je totiž něco, co musíte zažít.

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

« zpět na seznam článků

22. 02. 2023

Den otevřených dveří

Den otevřených dveří

Město Plzeň

Logo města Plzně

Kalendář

<<  Únor 2023  >>

PoÚtStČtSoNe
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

Celé Česko čte dětem

Celé Česko čte dětem

Jsme zapojeni do projektu Příběhy bezpráví

Příběhy bezpráví

 

© 2007 - 2023 - 21. ZŠ Plzeň, design FoXprofi.com

Mapa stránek