21. ZŠ
Plzeň

Aktuality a akce / Školní rok 2015/2016

Aktuality a akce ve šk. roce 2015/2016

Navštívili jsme Alliance française

Vloženo 09.10.2015 10:16 h, autor Mgr. Jitka Králová, Mgr. Linda Sieglová

Každoročně v rámci Evropského dne jazyků navštěvujeme s žáky 8. a 9. ročníků, studujících na naší škole francouzský jazyk, plzeňskou Alliance française. Nejinak tomu bylo i letos na přelomu září a října, kdy z naší strany proběhly celkem 3 návštěvy této instituce.

Všechna setkání probíhala ve velmi přátelské atmosféře. Ujala se nás vždy sama paní ředitelka Amandine Salmon. Žáci brzy překonali počáteční ostych a brzy docela zdárně komunikovali. Prohlédli jsme si většinu prostor, přijímací halu, kancelář, knihovnu, která momentálně prochází rekonstrukcí, freskový sál, menší učebny a na závěr i kuchyňku.

Všichni žáci se pak museli představit, říci, co mají či nemají rádi a pak následovaly různé aktivity, samozřejmě ve Fj, jako např. skládání puzzle se známými osobnostmi např. Asterixe a Obelixe, zpěvačky ZAZ, Šmoulů, zpěváka Stromae, hraní hry na způsob scrabble a tvoření co nejvíce franc. slov s danými písmeny na čas. Deváťáci také na základě otázek a Amandininých odpovědí: oui, non hádali různé známé osobnosti frankofonního světa - Victora Huga či opět ZAZ a dalších a vyplňovali pracovní listy a snažili se na nich poznat různé fr. památky, opět osobnosti atd.

Jako překvapení jsme na závěr všichni dostali od paní ředitelky nefalšované sladké nadýchané fr. palačinky. Chutnaly skvěle. Ona na oplátku ocenila poděkování v podobě čokolády „Merci.“

S návštěvami jsme snad byli spokojení úplně všichni - žáci, učitelky i paní Amandine. Věříme, že tato „rendez-vous avec le français“ rozhodně nebyla poslední.

Odcházeli jsme příjemně naladěni. Je dobré vědět, že taková instituce v Plzni je, kde je, jací lidé na ní pracují a co nabízejí, že je možné se zde mj. připravit i k mezinárodně uznávaným zkouškám z Fj, hlavně ale navštěvovat kurzy např. po skončení ZŠ a také různé kulturní a vůbec společenské akce v průběhu celého roku. Určitě sem někdy rádi zavítáme znovu.

Podívejte se také do fotogalerie na www.rajce.net pod heslo tygrousek.

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

« zpět na seznam článků

Město Plzeň

Logo města Plzně

Kalendář

<<  Říjen 2021  >>

PoÚtStČtSoNe
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Celé Česko čte dětem

Celé Česko čte dětem

Jsme zapojeni do projektu Příběhy bezpráví

Příběhy bezpráví

 

© 2007 - 2021 - 21. ZŠ Plzeň, design FoXprofi.com

Mapa stránek